Darmowa wysyłka Paczkomatami od 149zł! | Szybka dostawa! Wysyłamy w ciągu 24h!

Wspinacze o Niezbędniku - Klaudia Buczek
70.jpg
Klaudia Buczek

NIEZBĘDNIK WSPINACZA


Klaudia Buczek - zawodniczka olimpijskiej kadry narodowej we wspinaczce sportowej. Wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni świata juniorów i wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas. Wspinaczka z zamiłowania i pasji. Mimo iż we wspinaniu na czas może poszczycić się największymi sukcesami, jej największym zamiłowaniem jest bouldering. Dietetyczka i właścicielka prywatnej praktyki dietetycznej Klaudia Buczek - dietetyk. Pasjonatka jogi.


Klaudia o wspinaniu i Niezbędniku.

Klaudia przez tydzień dzieliła się na swoim instagramie i facebooku spostrzeżeniami dotyczącymi korzystania z Niezbędnika. Zobaczyliśmy kawałek jej świata i dowiedzieliśmy się na co najbardziej zwraca uwagę podczas treningu. Teraz czas na podsumowanie i parę pytań.

Piotr Lewandowicz: Jak długo się wspinasz?
Klaudia Buczek:
 Wspinam się dokładnie 12,5 lat

PL: Jak jest Twoje największe osiągnięcie wspinaczkowe?
KB:
Zdobycie wicemistrzostwa świata oraz mistrzostwa świata juniorów we wspinaczce sportowej na czas.

PL: Czy Twoja praca jest związana ze wspinaniem?
KB:
Częściowo tak :) jako dietetyk współpracuję również ze wspinaczami, a także prowadzę zajęcia wspinaczkowe dla dzieciaków.

PL: Jaki jest Twój cel wspinaczkowy na ten sezon?
KB:
W tym sezonie stawiam na bouldering. Całe przygotowanie podporządkowuję zawodom zarówno międzynarodowym jak i krajowym właśnie w tej konkurencji. Do tej pory mało miałam czasu na regularny wspin w skałach. W tym sezonie chciałabym to zmienić, wspinać się więcej i wejść na poziom boulderowego 7C+ w skałach.

PL: Czy do tej pory spisywałaś zrobione drogi?
KB:
Jako zawodniczka, mam w zwyczaju prowadzenie dzienniczka treningowego, co bardzo pomaga mi w procesie treningu, natomiast nigdy nie miałam zwyczaju spisywania konkretnych zrobionych dróg.

PL: Czy spisywanie dróg jest ważne?
KB:
Tak. Uważam, że jest to bardzo ważne. Spisywanie zarówno dróg, jak i tego co robimy podczas treningu, pomaga utrzymać kontrolę nad całym procesem treningu. Ponadto działa motywująco i pozwala spojrzeć na nasze wspinanie w dokładny i obiektywny sposób, dzięki czemu łatwiej jest wyłapać błędy, słabsze strony, wyciągnąć lekcje i wprowadzić modyfikacje do planu treningowego. To wszystko sprowadza się do tego, że osiągniecie założonego celu staje się po prostu dużo łatwiejsze :)

PL: Czego oczekiwałaś od niezbędnika?
KB:
Oczekiwałam sporej dawki wspinaczkowej motywacji. Czegoś w rodzaju dzienniczka wspinaczkowego bądź wspinaczkowego kalendarzyka :)

PL: Co Ci się najbardziej podoba w Niezbędniku?
KB:
Zdecydowanie duża ilość wspinaczkowej motywacji przedstawiona w luźny, humorystyczny sposób.

PL: Czy jest coś co byś zmieniła?
KB:
Być może jakieś porady od mocnych wspinaczy dotyczące treningu, podejścia mentalnego i motywacji?

PL: Jak używasz Niezbędnika? Czy wpisujesz drogi podczas czy po treningu?
KB:
Podczas treningu staram się nie rozpraszać i skupiam się wyłącznie na trenowaniu. Natomiast po treningu jest idealny czas właśnie na spisanie swoich dokonań :)

PL: Czy polecisz Niezbędnik swoim wspinającym się znajomym?
KB:
Zdecydowanie tak!

PL: Jaką masz jedną wskazówkę dla początkujących wspinaczy?
KB:
Pierwsza najważniejsza rada to planujcie swoje wspinanie i to co robicie na każdym treningu. Takie działanie pozwala utrzymać kontrolę i szybciej przeskoczyć na wyższy poziom. Gdybym mogła dać druga radę byłoby to - obserwujcie jak wspinają się najlepsi wspinacze. To pomaga rozwinąć wyobraźnie wspinaczkowa. 

Dzięki, Klaudia! Trzymamy kciuki za Twoje wyniki w skałach! Życzymy o wiele więcej niż 7c!


Facebook Klaudii

Instagram Klaudii

Skorzystaj z porad dietetycznych Klaudii

Tu kupisz Niezbędnik Wspinacza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl